




Medplus Szklane bezogniowe bańki lekarskie 12 szt.









Medplus Szklane bezogniowe bańki lekarskie 12 szt. - Najlepsze oferty
Medplus Szklane bezogniowe bańki lekarskie 12 szt. - Opis
Bańki lekarskie bezogniowe stosowane są od wielu lat przy terapiach wielu schorzeń. Odpowiadają one za wzmocnienie układu nerwowego oraz immunologicznego. Nowoczesne bańki bezogniowe Med Plus ułatwiają samodzielne przeprowadzenie kuracji. Każda z 12 szklanych baniek ma średnicę 40 mm, a ergonomiczna pompka służąca do postawienia baniek sprawia, że ich użytkowanie w domu jest całkowicie bezpieczne.Zastosowanie- Bańki to produkt przeznaczony do miejscowego użytku.
- Wykorzystywane w ramach terapii znanej od stuleci, charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem stosowania.
- Odpowiadają za wzmocnienie układu nerwowego i immunologicznego.
- Dodatkowo wpływają na usprawnienie krążenia krwi oraz zniesienie napięć mięśniowych.
- Pozamykać okna i drzwi uprzednio przewietrzonego pokoju, w którym wykonywany ma być zabieg (prawidłowa temperatura pomieszczenia to 20-22°C).
- Chory może wygodnie siedzieć lub leżeć.
- Ogolić zbyt intensywny zarost w miejscu gdzie mają stać bańki.
- Skórę należy umyć ciepłą wodą z mydłem i wysmarować ją substancją natłuszczającą (wazeliną ,kremem, oliwką , maścią z witaminą A, oliwą z oliwek lub pestek winogron), szczególnie u osób zbyt szczupłych lub wychudzonych.
- Bańki przed użyciem należy zanurzyć całkowicie w ciepłej wodzie.
- W miejscu stawiania bańki pacjent powinien odczuwać ciepło oraz rozciąganie, a nie ból. Jeżeli pacjent podczas zabiegu odczuwa ból należy natychmiast usunąć bańki.
- W niektórych przypadkach (np. przy zbyt silnym lub za długim postawieniu baniek) na skórze mogą się pojawiać pęcherze. Należy wtedy natychmiast usunąć bańki i skontaktować się z lekarzem.
- Rozległe zmiany zapalne skóry (alergiczne, ropne lub grzybicze).
- Wzmożona kruchość naczyń krwionośnych.
- Skazy krwotoczne (zespoły złej krzepliwości krwi np. hemofilia).
- Duszność (np. stan astmatyczny, niewydolność oddechowa i/lub krążeniowa).
- Choroby autoimmunologiczne (tzw. choroby z autoagresji).
- Stwardnienie rozsiane w okresie nowego rzutu.
- Anemia i stany ogólnego wyniszczenia. 8. Wysoka gorączka (powyżej 38,5°C).
- Nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze ze skokami ciśnienia skurczowego 200 mmHg.
- Kobietom ciężarnym nie wolno stawiać baniek na podbrzusze oraz okolicę lędźwiową oraz gdy ciąża jest zagrożona; w ciąży nie należy stosować dużego podciśnienia.
- W przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręceniem nie powinno się stawiać baniek przed upływem 24 godzin od urazu.
- Czynna choroba nowotworowa.
- Gruźlica.
- Drgawki.
- Stan po spożyciu alkoholu.
- Baniek nie należy stawiać bezpośrednio po posiłku.
- Bańki stawia się na zlecenie lekarza. Zabieg stawiania baniek nie może być wykonywany bez konsultacji lekarskiej. Przed wykonaniem zabiegu należy dokonać badania lekarskiego.
- Nie wolno stawiać baniek w okolicy serca, dużych naczyń krwionośnych, oczu, uszu, nosa, brodawek piersiowych, żołądka, żylaków, na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo, na znamionach barwnikowych oraz u kobiet ciężarnych na podbrzusze i w okolicy lędźwiowej.
- Omijać należy miejsca gdzie skóra leży bezpośrednio na kościach (aby bańki nie odpadły), a więc: wystające części łopatek, kręgosłup, mostek, obojczyki. Tutaj rysunek – w obecnej instrukcji jest nieprawidłowy, należy go zmodyfikować
- Bańki nie służą do zabawy, prosimy chronić je przed dziećmi.
- Do dezynfekcji nie stosować wysokiej temperatury ze względu na możliwość uszkodzenia zaworu!
Medplus Szklane bezogniowe bańki lekarskie 12 szt. - Opinie i recenzje
Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.
A...8
- 2025-04-22m...n
- 2025-04-18m...u
- 2025-04-14